Zielony wodór z niemieckiego offshoru

0
0
0
Turbina wiatrowa
Turbina wiatrowa / www.pexels.com

Niemcy przygotowują się do pierwszego na świecie przetargu na pilotażowy projekt morskiej energii wiatrowej, gdzie wyprodukowana energia będzie wykorzystana do produkcji zielonego wodoru.

  • Rozporządzenie jest oficjalnie neutralne pod względem technologicznym ponieważ uważa się, że ​​morska energetyka wiatrowa jest najbardziej zaawansowaną technologią umożliwiającą bezpośrednie wytwarzanie wodoru na morzu poprzez elektrolizę.
  • Rząd federalny przeznaczył 50 milionów euro z pakietu energetyczno-klimatycznego na testowe morskie instalacje produkcyjne odnawialnego wodoru.

Niemieckie ministerstwo gospodarki i energetyki opublikowało rozporządzenie umożliwiające przyznanie terenów pod produkcję zielonego wodoru w niemieckiej wyłącznej strefie ekonomicznej (WSE) na Morzu Północnym. Ministerstwo podało, że pierwsza runda przetargowa jest zaplanowana na przyszły rok.

Rozporządzenie jest oficjalnie neutralne pod względem technologicznym ponieważ uważa się, że ​​morska energetyka wiatrowa jest najbardziej zaawansowaną technologią umożliwiającą bezpośrednie wytwarzanie wodoru na morzu poprzez elektrolizę. RWE wraz z Shell i Siemens Energy planują do 2025 r. zainstalować w pobliżu wyspy Helgoland dwie turbiny wiatrowe Siemens Gamesa o mocy 14 MW każda zintegrowane z elektrolizerem. Rząd federalny przeznaczył 50 milionów euro z pakietu energetyczno-klimatycznego na testowe morskie instalacje produkcyjne odnawialnego wodoru.

Źródło: https://www.fgreenlab.org/energia-przyszlosci/zielony-wodor-z-niemieckiego-offshoru

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...

Ogłoszenia

Czy wszyscy będziemy bezrobotni?
eFasiąg – nowatorski sposób uczczenia Dnia Niepodległości w Tatrach
Ważna zmiana dla morskich farm wiatrowych. Minister może zróżnicować ceny
Wysoko rozwinięte kraje będą współfinansować globalne działania związane ze zmianą klimatu
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną