Pierwsze moduły fotowoltaiczne TOPCon typu n z serii ASTRO N7s ZBB-TF o łącznej mocy 43 MW trafiły do masowej produkcji na rynek europejski

0
0
0
Fotowoltaika
Fotowoltaika / PAP

Po dwóch miesiącach optymalizacji procesu i wprowadzeniu technologii ogniw fotowoltaicznych TOPCon 4.0 pierwsza partia modułów fotowoltaicznych TOPCon typu n z serii ASTRO N7s ZBB-TF o łącznej mocy 43 MW została masowo wyprodukowana z linii produktów Astronergy i dostarczona do dystrybutorów na rynku europejskim, tym samym pokazując mocne strony technologii ogniw fotowoltaicznych typu n i dojrzałego procesu produkcji ZBB (Zero BusBar Interconnection Technology) i TF (Tiling Film).

Zaprojektowany specjalnie z myślą o energetyce rozproszonej i rynku mieszkaniowym na całym świecie, moduł fotowoltaiczny TOPCon typu n ASTRO N7s ZBB-TF ma najwyższą średnią sprawność konwersji wynoszącą ponad 23% wśród głównych produktów dla energetyki rozproszonej i mieszkaniowej oraz uzyskał pierwszy na świecie certyfikat TÜV Rheinland dla tego typu produktów.

Certyfikowany przez IEC produkt ASTRO N7s ma doskonałe właściwości anty-PID. Dzięki swoim właściwościom hermetyzacji w warunkach niskiego naprężenia dobrze sprawdza się również w zapobieganiu mikropęknięciom ogniw fotowoltaicznych w różnych scenariuszach zastosowań.

W związku z masową produkcją i dostawą pierwszych produktów ASTRO N7s o mocy 43 MW firma Astronergy jako pierwsza w branży zakończyła proces wprowadzania na rynek takich pionierskich produktów.

Dzięki dojrzałej technologii ZBB-TF na ogniwach TOPCon typu n nadrukowano cienkie warstwy srebra, a w modułach ASTRO N7s zastosowano wąskie miedziane taśmy lutownicze. Dzięki temu nowemu procesowi budowy i łączenia poprawiono wewnętrzną zdolność gromadzenia nośników w ogniwach N7s, zwiększono wydajność i moc modułów N7s, a także uzyskano estetyczny wygląd modułów solarnych.

W trakcie produkcji modułów ASTRO N7s wszystkie procesy są przeprowadzane w warunkach niższych temperatur i niższych naprężeń, które są kompatybilne z cieńszymi waflami krzemowymi, co pomaga zmniejszyć zużycie pasty srebrnej o ponad 20% i obniżyć emisję dwutlenku węgla związaną z produkcją modułów.

Wprowadzenie pionierskich technologii związanych z pastą niskokorozyjną, LIF i POML, umożliwiło ogniwom fotowoltaicznym TOPCon 4.0 firmy Astronergy zwiększenie sprawności konwersji fotoelektrycznej o 0,3%-0,4%, co dodatkowo zwiększa zdolność modułu do wytwarzania energii.

Jako pionier w dziedzinie modułów fotowoltaicznych TOPCon typu n firma Astronergy potrzebowała niecałych trzech lat, aby zaprojektować i stworzyć różne produkty fotowoltaiczne typu n dla każdego możliwego scenariusza zastosowania, co podkreśla jej ukierunkowanie na rynek w kontekście tego, że produkty fotowoltaiczne są potrzebne większej liczbie klientów w różnych miejscach.

Produkty fotowoltaiczne typu n stają się głównym nurtem na rynkach całego świata. Liczne mocne strony technologii typu n umocnią pozycję Astronergy jako kluczowego gracza w kształtowaniu przyszłych technologii wytwarzania energii słonecznej.

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/pierwsze-moduly-fotowoltaiczne-topcon-typu-n-z-serii-astro-n7s-zbb-tf-o-lacznej/X

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...

Ogłoszenia

Czy wszyscy będziemy bezrobotni?
eFasiąg – nowatorski sposób uczczenia Dnia Niepodległości w Tatrach
Ważna zmiana dla morskich farm wiatrowych. Minister może zróżnicować ceny
Wysoko rozwinięte kraje będą współfinansować globalne działania związane ze zmianą klimatu
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną