H2POLAND & NetZero Forum – popularyzowanie wiedzy dotyczącej technologii nisko- i zeroemisyjnych

0
0
0
Wodór
Wodór / www.pexels.com

„Wodór jest wielką szansą, ale też zagadką. Zaletą tego rodzaju technologii jest bowiem zeroemisyjność, z drugiej strony nie wiadomo, jak się one wpiszą w światowy rynek, czy będzie to paliwo konkurencyjne” - wskazywał Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, uczestniczący w H2POLAND & NetZero Forum. Jego zdaniem, jeśli wodór będzie zbyt drogi, to trudno mu będzie się przebić na światowym rynku, ale gdy jego cena będzie konkurencyjna - zyska przewagę nad innymi paliwami, dzięki swoim ekologicznym walorom.

„Jedno z największych wyzwań Polski i Europy ma związek z krytycznymi materiałami – cennymi pierwiastkami, które są kluczowe dla przyszłości nauki, technologii, innowacji. Szczególnie dla rozwoju e-mobilności, energii wiatrowej czy produkcji akumulatorów” – stwierdził Rafael Popper, prezes Green Iceberg podczas H2POLAND & NetZero Forum. Podkreślił, że większość krytycznych materiałów jest pod kontrolą krajów w innych regionach świata, a globalnym liderem produkcji są Chiny.

„Wodór nie jest już przyszłością motoryzacji, tylko teraźniejszością. Toyota Mirai jest jednym z wielu dowodów, które potwierdzają ten fakt. Jedyną przeszkodą, aby wodór stał się realną opcją dla kierowców, jest brak infrastruktury do tankowania” – wskazał Cezary Kaczmarczyk, dyrektor regionalny Toyota Central Europe podczas H2POLAND & NetZero Forum. Podkreślił, że rozwój stacji tankowania wodoru pozostaje w gestii firm paliwowych i rządu.

„Produkcja wodoru z energii pochodzącej z morskich farm wiatrowych będzie główną składową koszyka energetycznego. Korzyścią płynącą z produkcji wodoru - nie tylko z morskich farm wiatrowych, ale także w innych procesach - jest szybka dekarbonizacja” - mówiła Żaneta Kłostowska, dyrektorka Klastra Technologii Wodorowych podczas H2POLAND & NetZero Forum. Jej zdaniem integracja wodoru z offshorem to duże wyzwanie, szczególnie legislacyjne.

H2POLAND & NetZero Forum jest odpowiedzią na potrzebę popularyzowania wiedzy dotyczącej technologii nisko- i zeroemisyjnych. Wydarzenie jest platformą wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, naukowcami i przedstawicielami administracji publicznej. Istotnym elementem konferencji jest ekspozycja najnowszych rozwiązań poświęconych nisko- i zeroemisyjnej gospodarce.

 

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/h2poland-wodor-jest-wielka-szansa-ale-tez-zagadka

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...

Ogłoszenia

PKP Intercity chce przewieźć w lipcu i sierpniu łącznie 14 mln osób i mówi o ekologicznych inwestycjach
Mikroplastiku na Antarktydzie może być więcej niż sądzono
Poprawa chłonności sieci PSG szansą na rozwój rynku biometanu
PIG: "Wieczne chemikalia" coraz częściej wykrywane w wodach
Wczytywanie komentarzy...

Polecane

Przejdź na stronę główną